1009095
Aktualności sportowe

2017-07-04
Sukcesy lekkoatletów z Górna

Z dorobkiem 5 medali Mistrzostw Województwa SZS zakończyli rok szkolny lekkoatleci z Gimnazjum Górno, które odbyły się w Kielcach w dniach 5-6 czerwca 2107r. Dwa złote medale zdobył Jakub Jawor (uczeń kl. II): w skoku wzwyż wynikiem 164 cm (poprawił o 14 cm rekord życiowy) oraz w biegu na 110m/pł młodzików. Na tym samym dystansie 110m/pł, w kategorii juniorów młodszych zwyciężył Konrad Majchrzek (kl. III), drugie miejsce zajął Damian Strząbała. Konrad Majchrzak zdobył również brązowy medal w biegu na 200m/pł. Bardzo dobrze zaprezentowały się również dziewczęta, co prawda bez medalu, ale z rekordami życiowymi: Gabrysia Kowalska – V m w skoku wzwyż (140 cm), Łucja Sikora – ponad 20m w rzucie dyskiem i Karolina Strząbała – ponad 23m w rzucie oszczepem (V m), Anna Anioł – 130 wzwyż (rek. życ.).

Osiągnięcia uczniów docenił wójt Gminy Górno Przemysław Łysak wręczając na uroczystej akademii zakończenia roku nagrody wójta. Oprócz lekkoaatletów nagrody otrzymały tenisistki stołowe, które zajęły II miejsce w Półfinale Wojewódzkim Drużynowego Tenisa Stołowego: Karolina Strząbała, Łucja Sikora i Natalia Szlufik oraz Jakub Jawor – I miesjce w Mistrzostwach Województwa TS.

Najlepsi sportowcy z Gimnazjum w Górnie zostali również nagrodzeni nagrodami dyrektora szkoły Stanisława Grzegorza Niestója, a nauczyciel wf Waldemar Możdżonek wręczył medale z rozegranych 2 czerwca Mistrzostw Szkoły w LA. Większość z wyróżnionych otrzymała po kilka medali, co świadczy o ich wszechstronności.

Na uroczystości wielu z wyróżnionych sportowców otrzymywała nagrody, puchary, dyplomy również za wyniki w nauce, konkursach na szczeblu wojewódzkim. Tak więc uprawianie sportu nie przeszkadza w osiągnięciu sukcesu w nauce, a może nawet pomaga. Dla innych sport może być szanszą pokazania swoich mocnych stron.

Wszystkim sportowcom gratuluję, życzę powodzenia w nowym roku szkolnym oraz udanych bezpiecznych wakacji.