Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
1021508
Najnowsze informacje
 
2017-08-10
Gmina Górno najchętniej wybieraną gminą powiatu kieleckiego wśród przeprowadzających się mieszkańców regionu

Oryginalny materiał filmowy oraz tekst dostępny na stronie kielce.tvp.pl 

Gminą, do której najchętniej przeprowadzają się mieszkańcy regionu, jest Górno. Na miejsce zamieszkania bardzo chętnie wybierana jest także Sitkówka Nowiny i Miedziana Góra, nieźle wypadają pod tym wzgledem także Piekoszów, Masłów, Strawczyn i Chęciny. Mieszkańców ubywa za to w Kielcach.

Danuta Machul prowadzi w Radlinie gospodarstwo agroturystyczne. Sprowadzając się tu przed kilku laty, nie bardzo wierzyła, że interes w tym miejscu się powiedzie. Rzeczywiście początki nie były łatwe, zdarzały się chwile zwątpienia i wahania. Ale dziś, pani Danuta już wie, że decyzja o przeprowadzce i zaangażowaniu się w agroturystykę była strzałem w dziesiątkę. - Miałam wątpliwości, czy ktokolwiek będzie chciał tu przyjechać. Ale miejsce okazało się świetną bazą wypadowa dla turystów. W jeden dzień chodzą po górach, drugiego mogą pojechać zwiedzać Kielce - opowiada pani Danuta. Rzeczywiście, z Radlina drogą szybkiego ruchu do Kielc jedzie się kilka minut. Na terenie gminy kursują też autobusy komunikacji miejskiej z Kielc, jest też niezła sieć transportowa prywatnych przewoźników.

Gmina Górno pod względem zaludnienia na kilometr kwadratowy wyprzedziła Sitkówkę Nowiny - przez lata lidera pod tym względem (nie licząc gmin typowo miejskich, jak Kielce). Trzecim miejscem gdzie najchętniej się osiedlamy jest Miedziana Góra.

Wśród gmin do których migracja jest największa należą: Górno, Sitkówka Nowiny, Miedziana Góra, Piekoszów, Masłów, Strawczyn i Chęciny.

Oryginalny materiał filmowy oraz tekst dostępny na stronie kielce.tvp.pl

Ł

Urząd Gminy Górno, Górno 169, 26-008 Górno, pow. kielecki, woj. świętokrzyskie
tel.: +48.41/3023018, fax: +48.41/3023009, email: gmina@gorno.pl, http://www.gorno.pl
NIP: 657-18-24-766, Regon: 000542860
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8 Strona zgodna z WCAG 2.0 AA
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI